Šněrování korzetu

Žena, která má na sobě korzet poprvé, je často překvapená, když se podívá do zrcadla. Korzet zlepší postavu každé ženy, ať už je pěkně stavěná nebo plochá: pas je užší, prsa plnější a boky vyzývavě kypí. Korzet přitahuje pozornost okolí k těm nejženštějším částem vašeho těla a posiluje vaši ženskost. Skvělou službu vám poskytne také tehdy, když máte nějaké to kilo navíc, a přesto chcete vypadat štíhle.
Korzety se dělají se šněrováním vepředu i vzadu, přičemž k tomu se zadním šněrováním je potřeba služebná (nebo nějaký její dosažitelný ekvivalent - on se jistě někdo rád „obětuje“…), do toho prvního se lze obléci i svépomocí. Většinou však jde o korzet určený k celodennímu nošení a jeho účinek není tak výrazný.
Za účelem snadnějšího oblékání při pravidelném nošení jsou někdy korzety se zadním šněrováním opatřeny vepředu kovovými háčky k rozepnutí i při utaženém šněrovadle. Ovšem pokud má být stažená šněrovačka opět oblékána, nemohou být zadní části sešněrovány blíž k sobě, než abyste se „zatajeným“ břichem dokázala háčky dopnout.
Korzety se zadním šněrováním jsou většinou určeny k nošení pro mimořádné příležitosti a počítají s možností stažení o hodně centimetrů. Dobře známé jsou obrázky, jak se osoba, která utahuje tkanici, zapírá kolenem o záda sešněrovávané dámy, většinou s trpitelským výrazem v tváři. Výrobci současných korzetů ale většinou uvádějí, že s jejich šněrovačkami lze objem pasu zmenšit nejvýše o 10 – 15 centimetrů, než je Vaše obvyklá míra v pase, aby korzet všude patřičně přiléhal. Po několikanásobném nošení se korzet vašemu tělu přizpůsobí.
Existuje mnoho druhů korzetů – žádný z nich však není univerzální a nemusí padnout každému. Berte své tělo a jeho možnosti realisticky a zvažte, pro jaký účel chcete korzet nosit dříve, než přistoupíte k výběru konkrétního modelu. Velikost košíčků není u většiny modelů příliš důležitá, protože se korzet stažením přizpůsobí tvaru těla; ženy s výraznějšími křivkami pochopitelně dosáhnou viditelnějších výsledků než ty, na něž příroda tolik nepamatovala. Některé modely korzetů budou sice ozdobou vaší ložnice, ale nehodí se pro nošení pod běžnými šaty, kde pochopitelně nechcete, aby okolí poznalo, že té krásné a štíhlé postavy dosahujete sešněrováním. (zdroj. Korzetorium.cz)